Wykonaj poniższe zadania, aby znaleźć odpowiedź!
1. Sprawdź w łazience, czy masz bujną fryzurę – liczą się też bujne brwi, bokobrody czy loki. Za pomocą miarki zmierz swoje rośliny doniczkowe, aby obliczyć, czy udaje ci się dbać o ich bujny wzrost. Dokonując introspekcji, sprawdź, czy masz wybujałe ego. Jeśli za każdym razem udało ci się odnaleźć bujność, to – na precyzyjnej zasadzie dalekiej analogii – z pewnością masz również bujną wyobraźnię.
2. Ćwiczenie filozoficzne. Wyobraź sobie olbrzymi ocean. Następnie pomyśl, że wlewasz do niego szklankę wody. To jeszcze nie znaczy, że masz bujną wyobraźnię. Teraz musisz bowiem pomyśleć o oceanie tak wielkim, żeby nie sposób było dolać do niego choćby kropli wody. Udało się? Jeśli jesteś w stanie wyobrazić sobie kolor tego oceanu, jego szum, jego faunę i florę – masz bujną wyobraźnię.
3. Zamknij oczy i idź dziarskim krokiem przed siebie. Kiedy natrafisz na znaczną przeszkodę, wyobraź sobie, że jej tam nie ma. Jeśli nie poczujesz bólu i wciąż możesz poruszać się we wcześniejszym kierunku – masz bujną wyobraźnię.
4. Oddaj wszystkie kosztowności znajomym i rodzinie, po czym zerwij z nimi wszelkie kontakty. Pozbądź się mieszkania i zamieszkaj pod gołym niebem. Rzuć pracę. Rzuć nałogi. Niech nic cię nie rozprasza. Jeśli nie czujesz się szczęśliwy – nie masz bujnej wyobraźni.
5. Wyobraź sobie kolor zielony. Fakturę skórki brzoskwini. Smak obiadu u babci: ziemniaków, kotleta, surówki. Jeśli czujesz się najedzony – masz bujną wyobraźnię.
6. Zrób sobie tomografię głowy. Jeśli odpowiednie obszary mózgu okażą się nieprzeciętnie rozwinięte – możliwe, że masz bujną wyobraźnię.