12 lutego 1994 r.
Z galerii w Oslo złodzieje kradną jedną z czterech wersji słynnego Krzyku Muncha. I zaraz podnosi się wrzask, że obraz był źle zabezpieczony. Całe szczęście dzieło zostaje szybko odzyskane. Jednak dziesięć lat później rabusie kradną kolejny Krzyk – tym razem z norweskiego muzeum. To malowidło też udaje się odzyskać. Kiedy Krzyk 3?
13 lutego 1503 r.
Pod włoską miejscowością Barletta dochodzi do ustawki między rycerzami z Francji i Italii. Stawką jest honor Włochów, którym Francuzi zarzucają tchórzostwo. Po obu stronach walczy trzynastu rycerzy, co na pewno ucieszyło przesądnych Włochów, dla których to liczba… szczęśliwa. I faktycznie to oni wygrywają! A przesąd, że Włosi to cykorzy przetrwał do dziś.
14 lutego 1989 r.
Ajatollah Chomeini ogłasza wyrok śmierci na autora powieści Szatańskie wersety Salmana Rushdiego. Nie uszanował ani wolności słowa, ani Walentynek – w końcu to wszystko diabelskie wynalazki z Zachodu.
15 lutego 1939 r.
Na ekrany w USA wchodzi Dyliżans Johna Forda z Johnem Wayne’em. To początek współpracy reżysera z gwiazdą, która na lata zdefiniuje kino westernowe. Dyliżans wypromował też Monument Valley – malownicze płaskowyże i iglice skalne na terenie rezerwatu Indian Navaho. W ten sposób święte miejsce plemienia stało się ikoną westernu.
16 lutego 1923 r.
Archeolodzy otwierają komorę grobową z mumią i skarbami Tutanchamona. To wielkie odkrycie! Lecz kiedy potem odkrywcy zaczną umierać, świat zacznie wierzyć w starożytną klątwę faraona. A to już będzie wielka ściema…
17 lutego 1880 r.
Car Aleksander II spóźnia się na kolację w Pałacu Zimowym. Może jednak uważać się za szczęściarza, bo posiłek byłby ciężkostrawny: oto za sprawą zamachowców jadalnia wyleciała w powietrze! Radość cara nie potrwa jednak długo. Zginie w kolejnym ataku, niewiele ponad rok później.