17 kwietnia 6 p.n.e.
Ma miejsce koniunkcja Księżyca z Jowiszem, co dla astrologów stanowi znak narodzin wielkiego władcy. Na dodatek dochodzi do tego w znaku Barana, czyli symbolu Judei. To woda na młyn dla tych, którzy koniecznie szukają naukowego potwierdzenia na biblijne opowieści. Ich zdaniem właśnie ten „królewski horoskop” skłonił trzech mędrców do wyruszenia w drogę do Betlejem…
18 kwietnia 1123
W trakcie wyprawy wojennej przeciw Turkom król jerozolimski Baldwin II rozbija obóz nad Eufratem i jedzie sobie na polowanie z sokołem. Podczas nieobecności władcy na obóz uderzają tureckie wojska. Armia krzyżowców zostaje rozbita, a Baldwin II trafia w ręce wroga. Los sokoła pozostaje nieznany.
19 kwietnia 1887
Aleksander Uljanow zostaje skazany na karę śmierci za udział w antycarskim spisku. Proces śledzi jego młodszy brat, Włodzimierz. Pod rewolucyjnym pseudonimem Lenin za trzydzieści lat zgotuje carskiej rodzinie krwawą pomstę…
20 kwietnia 1889
Fryderyk Nietzsche, osadzony w klinice psychiatrycznej, pogrąża się w depresji i apatii. Obawia się, że jego dzieła zostaną w przyszłości wykorzystane dla jakiegoś monstrualnego celu. Tego samego dnia rodzi się Adolf Hitler.
21 kwietnia 753 p.n.e.
Romulus i Remus zakładają Rzym. Ale miasto jest za małe dla ich obu! Za chwilę jeden brat zabija drugiego. I tak to już będzie ze starożytnym Wiecznym Miastem – wiecznie będzie mu mało miejsca, wiecznie ktoś będzie mu przeszkadzał, wiecznie będzie trzeba kogoś zabić…
22 kwietnia 1988
Od tego dnia nie wykonano już w Polsce żadnego wyroku śmierci. Dzień wcześniej przeprowadzono ostatnią egzekucję. Jednak dziś, 29 lat później, prawie połowa Polaków jest za przywróceniem kary śmierci…
23 kwietnia 1883
Podróżnik Stefan Szolc-Rogoziński zakłada stację na wyspie Mondoleh u wybrzeży Kamerunu. To ma być początek ekspansji kolonialnej Polaków w Afryce. Jednak szybko okazuje się, że Czarny Ląd wykorzystywać mogą tylko mocarstwa, które przejmują kameruńską „polską kolonię”.