19 lutego 1910 r.
Chora na tyfus kucharka Mary Mallon opuszcza szpital. Amerykańskie władze zgadzają się na to pod warunkiem, że kobieta porzuci pracę w kuchni – sprzyjającą roznoszeniu zarazków. Kiedy pięć lat później w jednym z nowojorskich szpitali wybucha epidemia, okazuje się, że Mallon złamała obietnicę! Za karę zostanie dożywotnio izolowana, a do historii przejdzie jako „Tyfusowa Mary”.
20 lutego 1959 r.
Pierwszy występ 17-letniego Jimiego Hendrixa – w synagodze w Seattle – kończy się wyrzuceniem chłopaka z zespołu. Jednak młody gitarzysta się nie załamie. Za to nazwy zespołu, który z niego zrezygnował, nie pamięta już nikt.
21 lutego 1921 r.
W wielodzietnej rodzinie żyjącej w miasteczku w środkowej Afryce przychodzi na świat Jean-Bedel Bokassa. Przejdzie do historii jako ambitny wojskowy i mściwy okrutnik, mitoman i twórca Cesarstwa Środkowoafrykańskiego, cesarz i… kanibal.
22 lutego 1943 r.
W monachijskim więzieniu kat ścina głowy młodym Niemcom działającym w antyhitlerowskiej organizacji Biała Róża. Niewielu w III Rzeszy po nich zapłacze, choć bohaterstwo młodych będzie wychwalał z zagranicy niemiecki noblista Thomas Mann.
23 lutego 1455 r.
Johannes Gutenberg drukuje pierwszą Biblię. Tym samym przyniesie światu wydawniczą rewolucję. Mimo to trzynaście lat później umrze w biedzie i zapomnieniu.
24 lutego 1981 r.
Książę Karol ogłasza zaręczyny z Dianą Spencer. Miało być tak pięknie…
25 lutego 1924 r.
Maria Skłodowska-Curie tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tego samego, który w czasach młodości Marii sprzeciwiał się przyjmowaniu kobiet na studia i do pracy.