Oddajemy w Wasze ręce 23. numer kwartalnika „Przekrój”. Poprzez publikowane w nim teksty, zdjęcia i grafiki chcemy wspierać Was – naszych Czytelników – w nieustannie przeobrażającym się życiu i towarzyszyć Wam w pielęgnowaniu coraz pełniejszej, bardziej świadomej relacji z samymi sobą i ze światem zewnętrznym.
W pośpiesznej współczesności pomagamy złapać oddech, poczuć własny rytm i iść dalej z uwagą, wrażliwością na siebie oraz innych. Budujemy przestrzeń sprzyjającą skupieniu, dajemy czas na głęboką refleksję i radość. Wiedza pomaga dostrzec własną sprawczość, staje się impulsem do uznania swojego wpływu na świat.
Lubimy się uczyć i cieszy nas ogrom wciąż niepoznanego. Nigdy przecież nie jest za późno na zachwyty i olśnienia. Na naszych łamach gościmy wybitnych ekspertów, praktyków i artystów żyjących w różnych częściach świata, rozmaitych kulturach i filozofiach. Ich doświadczenia, mądrość i opowieści przekazujemy w lekkim stylu, z dbałością o formę i umiłowaniem detalu. W ten sposób odzwierciedlamy to, jak natura i sztuka dążą do piękna w najdrobniejszych szczegółach i swojej kosmicznej złożoności.
Chcemy Wam dostarczać wzruszeń, które są iskrami świadomego rozwoju. Szukamy sposobów na poszerzanie horyzontów w praktyce i korzystanie z nabytej mądrości na co dzień. Wierzymy, że każdy może angażować swój talent, wiedzę i wyobraźnię, by współtworzyć świat bardziej zrównoważony, różnorodny i piękniejszy. Taki, w którym pragniemy żyć.
Fundacja PRZEKRÓJ wyrosła z tradycji najstarszego pisma społeczno-kulturalnego w Polsce, a teraz staje się multimedialnym i holistycznym centrum treści dostępnych w różnych formach dla tych, którzy poszukują wiedzy wspierającej samorozwój. Takiej, która ukazuje prawdę z wielu perspektyw, wnikliwie i oryginalnie.
Jako organizacja pożytku publicznego (oficjalny status OPP uzyskaliśmy w listopadzie 2021 r.) inicjujemy i tworzymy projekty artystyczne, akcje edukacyjne, a także działania społeczne. Jesteśmy obecni wszędzie, gdzie życie rozkwita, inspiruje i zmienia nas na lepsze.
W najbliższych tygodniach spotkacie nas podczas Big Book Festival (24–26 czerwca, Warszawa) – zapraszamy m.in. na wystawę plenerową Makabresek Michała Rusinka i Sebastiana Kudasa, spacer dźwiękowy po Szmulowiźnie, Wielki Turniej Krzyżówek i spotkania literackie prowadzone przez redaktorów „Przekroju”.
Zachęcamy Was również do odwiedzenia Szczebrzeszyna – ponownie jesteśmy partnerem Festiwalu Stolica Języka Polskiego, który odbędzie się tam w dniach 7–13 sierpnia.
Z kolei w pierwszy weekend września już po raz czwarty organizujemy na warszawskim Jazdowie Festiwal Czasu Wolnego LABA. Przez całe dwa dni od rana do wieczora będziemy razem medytować i leniuchować, jeść i czytać, uprawiać jogę i poezję. Szczegółowy program festiwalu będzie dostępny w pierwszych dniach sierpnia pod adresem: przekroj.pl/Labafestiwal. Oczywiście na wszystkie wydarzenia wstęp wolny – do zobaczenia!
I na koniec przypominamy o trwającym jeszcze przez cały letni kwartał Konkursie im. Zbigniewa Lengrena na paski komiksowe. Laureata, który otrzyma nagrodę pieniężną oraz statuetkę prof. Filutka, poznamy już w październiku.
Kupując nasz kwartalnik, wspierasz Fundację PRZEKRÓJ i naszą działalność statutową. Dziękujemy!
Zespół Fundacji PRZEKRÓJ