Muzyka sfer
Już pitagorejczycy twierdzili, że kosmos, jako harmonijnie poruszająca się całość, wytwarza muzykę – stąd popularne przez stulecia określenie „muzyka sfer”. W roku 2017 zespół prof. Jillian Henderson z Harvardu po raz pierwszy w historii zarejestrował ową tajemniczą muzykę. Ku konsternacji badaczy okazało się, że wszechświat gra muzykę country and western. „Spodziewałam się czegoś bardziej majestatycznego” – przyznała prof. Henderson.
Wielki Wybuch
Po latach prób fizykom i fizyczkom udało się ustalić, co wywołało początek istnienia wszechświata znany jako Wielki Wybuch. Naukowcom pomógł angielski Scotland Yard – dzięki technikom policyjnym dowiedziono, że Wielki Wybuch spowodował nieletni Marcin T., piroman i pirotechnik amator z Wrocławia. Trzynastolatek został zatrzymany do dalszego wyjaśnienia sprawy.
Czarne dziury
Jak się okazało, tajemnicze kosmiczne obiekty znane jako „czarne dziury” wcale nie są czarne, tylko pomarańczowe. Dwa tygodnie temu Kosmiczny Teleskop Hubble’a przyłapał słynnego malarza, Kazimierza Malewicza, na malowaniu jednej z dziur Q0906+6930 w gwiazdozbiorze Wielkiej Niedźwiedzicy na czarny kolor. „Po prostu lubię czarny” – tłumaczył Malewicz. Artystę zatrzymano.
Tunele czasoprzestrzenne
Hipoteza o istnieniu mostów Einsteina–Rosena, pozwalających pokonywać ogromne odległości kosmiczne w niesamowitym tempie, została w końcu potwierdzona. Astronomom z Instytutu Geodezji i Transportu udało się odnaleźć rzeczony obiekt w okolicach Alfa Centauri. Niestety, jest tak zatłoczony, że podróż nim nie ma sensu, bo trzeba stać około czterech wieków w kosmicznym korku.