A było tak: po amerykańskiej wojnie secesyjnej rodzina Briggsów założyła Briggs Land, azyl dla tych, którzy cenili proste i spokojne życie ponad rozpędzającą się rzeczywistość. Jednak ta przystań przerodziła się w wylęgarnię neonazizmu, zorganizowanej przestępczości i ruchu secesyjnego. Obecnie terytorium rządzi skazany za zamach na prezydenta, Jim. Codziennie od 20 lat odwiedza go żona, Grace, która wykonuje posłusznie mężowskie polecenia. Grace jest inna i ma plan: chce przywrócić do życia dawny azyl. Żeby to zrobić, musi pójść na wojnę z mężem, synami i lokalną społecznością, która niechętnie zaakceptuje kobietę w roli przywódcy…
Briggs Land. Kobieca ręka to kapitalny początek kryminalno-obyczajowej serii komiksowej scenarzysty Briana Wooda i rysownika Macka Chatera przy wsparciu kolorystów Lee Loughridge’a i Jeremy’ego Colwella. Fabuła dotyka bolesnych i skrzętnie zamiatanych pod dywan problemów, z jakimi borykają się obecnie Stany Zjednoczone: rasizm, reakcja, przemoc i dostęp do broni palnej. Tabliczki z napisami „Intruzi zostaną zastrzeleni” są stałym elementem tego krajobrazu, ale prawdziwy kłopot rodzi się, kiedy rozwieszający owe tabliczki nie uznają federalnej jurysdykcji. Wood nie tylko solidnie osadza swoją historię w na kanwie zbrojnego konflikt FBI z ranczerami z Oregonu, zakończonego strzelaniną w 2016 roku. Potrafi też pokazać w wymiarze uniwersalnym, jakie demony drzemią w zwykłych ludziach, w sąsiadach i w rodzinie.
W komiksie rozmach spotyka się ze skrupulatnością. Pogmatwanej intrydze towarzyszy mnóstwo detali, od precyzyjnie zrekonstruowanej toaletki po prowincjonalną mentalność odtworzoną z zachowaniem jej niuansowości i dynamiki zmian. Wieloaspektowość nie sprawia jednak, że album jest przeładowany wydarzeniami i szczegółami. Trzyma za to w napięciu. Wood umiejętnie dawkuje informacje, dzięki czemu wojna o wpływy w rodzinie wydaje się elementem większej całości. Narracja prowadzana jest zarówno z perspektywy Grace, jak i agentów federalnych, którzy pracują nad sprawą „terytorium Briggsów”. Ten dualizm nie tylko dynamizuje akcję, ale pozwala również patrzeć na jedno wydarzenie bądź zachowanie z wielu perspektyw. Czytelnik musi sam wybrać, jak postrzegać bohaterów i ich działania. Bo choć Grace stara się działać inaczej niż jej mąż i zachowuje się jak grzesznik, który stara się o odkupienie, nader często przypomina jak wilka w owczej skórze…